مونا اسکندری

عطر سنبل عطر کاج
گذراندن تعطیلات نوروز، نیاز به برنامه ریزی دارد. اوقات فراغتی که کمتر پیش می آید و ماه ها پیش از آن برای گذراندنش فکر می کنیم و دلمان را صابون می زنیم.

پاره ای از آن را به دید و بازدید می گذرانیم و بقیه وقت را مایلیم به آنچه که دوست داریم، اما فرصتش کم تر پیش آمده؛ اختصاص دهیم: تماشای فیلم های سینمایی، نگاه کردن آلبوم های عکس، آرشیو کردن فیلم های خانوادگی و مرور خاطرات، جستجویی در فضای مجازی و خواندن سایت سرسرای مهرخانه!

و البته شاید خواندن یک کتاب.

در زمانه ماشینی شدن و فراوانی مشغولیت های زندگی و فعالیت برای گذران زندگی، تعطیلات نوروز، این امکان را می دهد تا بار دیگر با کتاب، دوست شویم. خواندن یک کتاب می تواند نوروزی به یادماندنی را برای ما به ارمغان بیاورد و حس خوب مطالعه، آرامش و رضایت را در ما پدید آورد.

خب! حالا چه کتابی بخوانیم؟!

شده است کتابی در دست بگیرید و نیمه های آن متوجه شوید از خوانش کتاب، لذت نمی برید یا به قول معروف کتاب شما را جذب نمی کند؟! در صورت تجریه چنین حالتی باید دنبال پیشنهاد کتابی خوب باشید.

کتاب عطر سنبل ، عطر کاج کتاب زیبایی است که به شما پیشنهاد می کنم. این کتاب اوقات دلچسبی برایتان فراهم می کند.

«عطر سنبل عطر کاج» ترجمه کتاب Funny in Farsiنوشته فیروزه جزایری دوما مجموعه ای از خاطرات نویسنده است که از هفت سالگی به خاطر شغل پدر از آبادان به آمریکا مهاجرت کرده و برای همیشه ساکن آمریکا می شود..سرتاسر کتاب پر از ماجراهای جالبی است که برای فیروزه و خانواده اش در آمریکا رخ داده است و قلم نویسنده به آن رنگ و بوی طنز بخشیده است.

این کتاب در دو سال اخیر یکی از پرفروش ترین کتاب ها در ایران و آمریکابوده و توانسته خود را به عنوان یکی از برندگان جایزه تربر، معتبرترین جایزه کتاب های طنز آمریکا معرفی کند.

این کتاب، مجموعه خاطرات دلچسب و بامزه خانم نویسنده است. حتم دارم وقتی غرق خوانش آن هستید از شما بپرسند: « به چی می خندی؟!»